Wyposażenie rowerowe, bez którego trudno się obejść

Wyposażenie roweroweW zależności od preferowanego stylu jazdy niezbędne wyposażenie rowerowe może się nieco różnić. Podczas sportowej jazdy zwraca się uwagę przede wszystkim na produkty, który przyczynią się do jak najlepszych osiągów. Z kolei podczas turystycznej jazdy nacisk kładziony jest przede wszystkim na komfort i funkcjonalność.

Wyposażenie rowerowe dla sportowca

Jeżeli chodzi o wyposażenie rowerowe do sportowej jazdy, trzeba pamiętać o tym, że każdy dodatkowy element może przyczynić się do zwiększenia wagi dwukołowca – co negatywnie wpływa na aerodynamiczne właściwości pojazdu.

Osiąganie dużych prędkości na utwardzanych nawierzchniach wiąże się ze sporym ryzykiem. W związku z tym rowerzysta powinien odpowiednio się zabezpieczyć. Dobrze dobrany, mocny, amortyzowany kask może uratować życie podczas upadku przy dużej prędkości.

Podczas długiego treningu trzeba pamiętać o różnego rodzaju batonach i żelach energetycznych, które pozwolą na szybkie wzmocnienie swoich sił. Warto zwrócić uwagę, że w przypadku profesjonalnych koszulek, na tyle znajdują się przegrody w których można przechowywać tego typu elementy.

Dla amatorów turystyki rowerowej

Zupełnie inaczej prezentuje się ta sprawa w przypadku kolarstwa turystycznego. Podczas dłuższych wycieczek zwraca się uwagę np. na przestrzeń bagażową. Z tego względu trekkingi są wyposażane w bagażniki, przystosowane do montażu pojemnych sakw.

W tym wypadku warto zaopatrzyć się także w wydajne oświetlenie rowerowe. Podczas jazdy np. po leśnych ścieżkach dobra widoczność będzie bardzo ważnym czynnikiem.

Akcesoria do rowerów miejskich

jeżeli rower jest wykorzystywany przede wszystkim w przestrzeni miejskiej, trzeba pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu. Warto wspomnieć o tym, że Merida oferuje szeroki wybór łańcuchów, linek chroniących przed kradzieżą. Wśród produktów z tej kategorii należy jeszcze zwrócić uwagę na produkty marki Kryptonite – cieszące się bardzo dobrą opinią.

Niezależnie od posiadanego roweru warto zaopatrzyć się także w uniwersalne akcesoria, takie jak np. licznik, bidon czy też sportowe okulary. Nie można również nie wspomnieć o odzieży rowerowej, która zapewnia naprawdę wysoki poziom komfortu podczas treningu.