Rowery szosowe Merida – dla amatorów prędkości

Rowery szosowe MeridaOsoby, które uwielbiają duże prędkości z pewnością docenią rowery szosowe Merida. Produkty z tej kategorii cechują się sportową, aerodynamiczną geometrią oraz wyjątkowo lekką konstrukcją. W przypadku takich rowerów można liczyć na jak najlepsze zoptymalizowanie transferu mocy. Co więcej – te jednoślady naprawdę rewelacyjnie się prezentują.

Profesjonalne rowery szosowe Merida

Rowery szosowe Merida są podzielone na kilka serii – w zależności od naszych oczekiwań oraz stylu jazdy. W przypadku serii Scultura otrzymuje się rowerowy, dla których utwardzone nawierzchnia to naturalne środowisko, pozwalające uzyskiwać wyjątkowe osiągi. Za szybką zmianę przełożeń odpowiada lekki i precyzyjny osprzęt Shimano. Warto zwrócić uwagę na liczne technologie wykorzystywane w rowerach tej klasy – takie jak np. Internal Cable (poprowadzenie linki hamulca wewnątrz ramy, w celu jej ochrony przed czynnikami zewnętrznymi) czy też Flex Stay (unikalne ukształtowanie rur tylnego widelca, które tłumi drgania oraz zapewnia jak największą efektywność pedałowania). Z kolei osoby oczekujące wyjątkowo silnego i precyzyjnego systemu hamowania powinny lepiej przyjrzeć się rowerom z serii Scultura Disc. W tych jednośladach stosuje się hamulce tarczowe.

Jednoślady dla amatorów szybkiej jazdy

Natomiast rowery szosowe Merida z serii Reacto charakteryzują się wysokim naciskiem kładzionym na kwestie aerodynamiki. Minimalizowanie oporów powietrza sprawia, że można osiągać wyjątkowo duże prędkości. Natomiast dzięki zastosowaniu lnianych biowłókien w strukturze karbonu można liczyć na bardzo dobrą absorpcję drgań.

Wszechstronne konstrukcje

A może oczekujemy nieco bardziej uniwersalnego roweru? W takim wypadku zdecydowanie warto przyjrzeć się serii Speeder. Jest to rower szosowy, który sprawdzi się zarówno podczas rekreacyjnej jazdy, jak i profesjonalnych treningów. Warto zwrócić uwagę na jego geometrię, która zapewnia wyjątkowy komfort, z kolei możliwość montażu błotników i bagażnika sprawia, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby udać się w nim dalszą podróż.

Widać, że rowery szosowe Merida obejmują propozycję dla wyjątkowo wymagających. Zdecydowanie warto przyjrzeć się propozycjom tego producenta – bez względu na to, czy traktujemy kolarstwo jako rekreację, czy też silnie trenujemy, by w przyszłości brać udział w wielkich pętlach.