Rowery damskie Merida – dla aktywnych kobiet

Rowery damskieRowery damskie charakteryzują się o wiele wygodniejsza konstrukcją niż w przypadku dwukołowców męskich. Zajmowanie pozycji na takich jednośladach nie wymaga wysokiego podnoszenia nogi. Choć dawniej były to przede wszystkim miejskie holenderki, obecnie w tej kategorii coraz częściej spotyka się rowery górskie czy trekkingowe, które zostały zaprojektowane z troską o jak największy komfort podczas użytkowania przez kobiety.

Konstrukcja damki

Najprostszym elementem, który odróżnia rower damski od męskiego jest obniżona górna rura ramy takiego jednośladu – tak aby umożliwić wygodne wejście na dwukołowca Takie przesunięcie konstrukcji sprawia, że podczas jazdy zajmuje się bardziej wyprostowaną pozycję.

Jednak kategoria rowerów damskich w ostatnich latach zdecydowanie się rozszerzyła. Konstrukcje jednośladów z wysokiej półki zostały dostosowane do budowy ciała kobiety.

Rowery damskie – szeroki wybór

W przypadku rowerów Merida, można wybierać z bardzo szerokiej oferty jednośladów. Bardzo dużą popularnością cieszy się model Juliet. Ten pojazd typu MTB wyróżnia się profilowanym obniżeniem górnej rury ramy – wykonanym w ten sposób, aby nie ograniczyć sztywności konstrukcji. Zapewnia to bardzo dobrą kontrolę nad pojazdem – co zostanie docenione podczas zjazdów z dużą szybkością. Z kolei precyzyjny system przełożeń doskonale sprawdzi się w trakcie pokonywania stromych wzniesień.

Doskonałymi opiniami cieszą się także rowery z kategorii crossów. Także tutaj konstrukcja została zaprojektowana w ten sposób, aby umożliwić jak najwygodniejsze wejście na dwukołowca. Jeżeli kogoś interesują rozwiązania z najwyższej półki, koniecznie trzeba zapoznać się z serią Crossway. Natomiast jeżeli rower ma być wykorzystywany do rekreacyjnej jazdy, lepiej będzie zdecydować się na pojazdy ze znacznie tańszej serii Drakar Cross.

Oczywiście wśród rowerów damskich nie mogło zabraknąć designerskich holenderek. Jednoślady z serii City to idealna propozycja dla kobiet, które poszukują dwukołowca do podróżowania np. pomiędzy domem a pracą. Poszerzenie o praktyczny koszyk wiklinowy nie tylko doda uroku, ale także zapewni przestrzeń bagażową z wygodnym dostępem do przewożonych rzeczy.

Rowery damskie cieszą się bardzo duża popularnością – są znacznie wygodniejsze dla kobiet, a przy tym nie wiąże się to z ograniczeniami dotyczącymi sztywności oraz osiągów danego jednośladu.