Rower szosowy zapewniający doskonałe osiągi – oferta marki Merida

Rower szosowyCzy rower szosowy jest dla każdego? Raczej nie. Jest to pojazd przeznaczony przede wszystkim dla osób, które lubią osiągać duże prędkości podczas jazdy po twardej, równej nawierzchni. Zatem jeżeli ktoś szuka uniwersalnego roweru – lepiej zastanowić się nad innym segmentem. Natomiast, gdy planujemy rozpocząć przygodę z kolarstwem szosowym – zdecydowanie warto przyjrzeć się, jakie rowery będziemy mieć do wyboru.

Rower szosowy – charakterystyka

Dobry dobór roweru do preferowanego stylu jazdy pozwoli cieszyć się jak najbardziej komfortową jazdą oraz dobrymi osiągami. Jeżeli planujemy pokonywać duże dystanse, warto mieć klasycznego trekkinga. Osoby lubiące zaszaleć na off-roadowych trasach chętnie zdecydują się na jednoślady z segmentu MTB. Dużym powodzeniem cieszą się proste rowery miejskie czy też uniwersalne crossy, sprawdzające się w różnych warunkach. A czym charakteryzują się szosówki?

Rower szosowy został zaprojektowany w ten sposób, aby zapewnić jak najlepsze właściwości aerodynamiczne. Uzyskuje się to m.in. przez odchudzenie konstrukcji – zarówno poprzez stosowanie specjalnych materiałów (jak np. karbon, czyli włókno węglowe) lub też stosowanie osprzętu z najwyższej półki. Sportowa geometria ramy oznacza, że w tym wypadku nacisk nie jest kładziony na zajęcie jak najwygodniejszej pozycji – a na uzyskiwanie jak najlepszych osiągów.

Oferta marki Merida

W przypadku marki Merida można liczyć na bardzo szeroką ofertę szosówek. Nie ma problemu ze znalezieniem rozwiązania na niemal każdą kieszeń. W przypadku sprzętu z najwyższej półki (np. serii Scultura czy Reacto) można liczyć np. na karbonową ramę czy też system wewnętrznego poprowadzenia kabli i pancerzy (chroniący przed zabrudzeniami i gwarantujący precyzyjną prace w każdych warunkach).

Także w przypadku tańszych modeli (np. seria Speeder) można liczyć na bardzo niską wagę, sportową geometrię oraz osprzęt z wysokiej półki. Warto zwrócić uwagę, że najtańszy rower szosowy Merida można znaleźć w przedziale poniżej 2000 zł – jest to doskonała propozycja dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z wyścigową jazdą po utwardzonych nawierzchniach.

Szosówka stanowi jeden z najbardziej klasycznych typów rowerów. Jeżeli ktoś szuka dobrego jednośladu do sportowej jazdy – koniecznie należy zapoznać się z ofertą marki Merida.