Przegląd oferty Merida: rower szosowy z wysokiej półki

Merida rower szosowyZarówno profesjonaliści, jak i rekreacyjni kolarze, bardzo chętnie decydują się na jednoślady z oferty marki Merida. Rower szosowy wykonany przez tego producenta cechuje się doskonałymi właściwościami aerodynamicznymi, solidnością wykonania oraz atrakcyjnym designem. Na jakie serie jednośladów warto zwrócić szczególną uwagę?

Dlaczego Merida?

Merida to firma, która przez lata zdobyła sobie doskonałą renomę producenta modelów z wysokiej półki. W ofercie tej marki znaleźć można rozwiązania przeznaczone dla amatorów kolarstwa górskiego, szosowego czy też turystyki rowerowej. W każdej z tych dziedzin można znaleźć propozycje zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów.

Producent ten bardzo ceni sobie wyścigi kolarskie, o czym może świadczyć własna drużyna – Bahran Merida. Rower szosowy tej marki będzie zatem doskonałą propozycją dla osób, które lubią dynamiczną jazdę po utwardzonych ścieżkach.

Merida – rower szosowy dla wymagających

Jeżeli ktoś zastanawia się nad rowerem szosowym Merida, powinien na samym początku określić budżet, jaki może przeznaczyć na ten zakup. Najtańsze szosówki można zdobyć już w cenie nieprzekraczającej dwóch tysięcy złotych. Z kolei najwyższa półka obejmuje propozycje kosztujące niemal 55 tysięcy złotych.

W przypadku tańszych rowerów – np. z serii Speeder – można liczyć na lekką aluminiową ramę oraz precyzyjny osprzęt marki Merida. Warto zwrócić uwagę, że producent ten oferuje także rowery szosowe przystosowane do anatomii kobiet.

Merida oferuje także rozwiązania dla wymagających profesjonalistów. Modele z serii Scultura wyróżniają się ultralekkimi karbonowymi stelażami oraz przerzutkami i hamulcami z najwyższych serii Shimano. W tego typu rowerach można także liczyć na innowacyjne technologie zapewniające jak najbardziej efektywne przeniesienie siły pedałowania. Takie rozwiązanie sprawi, że kontrola nad jazdą jest wyjątkowo precyzyjna, co pozwala skupić się na osiąganiu najlepszych wyników.

Jeżeli komuś zależy na jednośladzie z wysokiej półki, zdecydowanie warto przyjrzeć się ofercie Merida. Rower szosowy, górski czy trekkingowy – w przypadku pojazdów tej marki zawsze można liczyć na bardzo dobry stosunek ceny do jakości, bez względu na preferowany styl jazdy.