Jaki rower dla dziecka wybrać – dobry stosunek ceny do jakości

Rower dla dzieckaWybierając rower dla dziecka trzeba zdecydować się na pojazd, który zapewni młodemu rowerzyście komfort i bezpieczeństwo. Z drugiej strony – z takich jednośladów bardzo szybko się wyrasta. Jaki rower wybrać, by nie nadwyrężyć budżetu, a przy tym zapewnić dobrą jakość jazdy dla swojego dziecka?

Rower dla dziecka – jaki wybrać?

Wybierając rower dla dziecka jedną z najważniejszych kwestii jest jego odpowiednie dostosowanie do wysokości małego kolarza. Nie tyle sam wzrost – co wysokość od podłoża do kroku – będzie mieć ogromny wpływ na komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy.

Budowa tego typu pojazdów jest bardzo prosta. Nie powinny one zawierać przerzutek – raczej nie stosuje się także hamulców obsługiwanych za pomocą manetek. Rowery dla 4-5 latków powinny być stosowane przede wszystkim po to, aby wyrobić sobie umiejętność trzymania równowagi. W związku z tym bardzo ważne, aby były solidnie wykonane – w końcu będą musiały znieść sporo upadków.

W przypadku rowerów z serii Matts Junior marki Merida, można liczyć na bardzo wysoką jakość wykonania. Co więcej – zarówno przy jednośladach opartych na 16-calowych kołach (dla 4-5 latków), jak i 24-calowych – zawsze można liczyć na bardzo szeroki wybór wersji kolorystycznych – przystosowanych dla chłopców i dziewczynek.

Kwestia bezpieczeństwa

Jeżeli planujemy kupić rower dla dziecka, nie można zapominać także o kasku oraz ochraniaczach. Jest to bardzo istotne, ponieważ pierwsze próby łapania równowagi oraz jazdy mogą skutkować w częstym przewracaniu się. Ochraniacze na nadgarstki, kolana czy łokcie pozwolą zniwelować bolesne skutki takich upadków. Natomiast jeżeli chodzi o kask – warto już od najmłodszych lat wykształcać u dziecka nawyk jego noszenia – w końcu także dorośli powinni z niego korzystać.

Trzeba pamiętać o tym, że rower dla dziecka to pojazd, z którego szybko się wyrasta. W związku z tym trzeba liczyć się z tym, że najczęściej posłuży on przez ok. 2 sezony. Nie oznacza to jednak, że trzeba decydować się na produkty ze średniej półki. W przypadku rowerów dziecięcych marki Merida można liczyć na bardzo dobry stosunek ceny do jakości – pojazdy dla najmłodszych użytkowników można zdobyć już w cenie nieprzekraczającej 1000 zł.