Dlaczego warto wybrać rowery górskie Merida?

Rowery górskie MeridaRowery górskie Merida wykorzystują najnowsze technologie, aby zapewnić jak najlepsze osiągi podczas jazdy po trudnych ścieżkach. W związku z tym, niezależnie od tego czy planujemy zdobywać wysokie wzniesienia, czy też interesuje nas przede wszystkim downhill – w ofercie tego producenta zdecydowanie znajdziemy coś dla siebie.

Rowery górskie Merida – szeroka oferta

Przyglądając się ofercie Merida nietrudno zauważyć, że jest ona bardzo zróżnicowania. W katalogu producenta znajdą się propozycje dla najbardziej wymagających, jak i osób, które traktują kolarstwo wyłącznie jako rekreację. Rowery górskie Merida zostały podzielone na serie – Ninety Six, One-Twenty, One-Forty, Big-Nine, Big-Seven, Matts czy Juliet. Każdy z tych typów rowerów wyróżnia się zupełnie innymi parametrami.

Wystarczy przyjrzeć się propozycjom z kategorii Ninety-Six – są one stworzone do wymagających maratonów MTB czy też wyścigów XC. W tych pojazdach nacisk kładziony jest na solidne zawieszenie oraz jak najlepszy transfer energii. Wszystko to sprawia, że można na nim osiągać duże prędkości, a pokonywanie nawet trudnych ścieżek będzie znacznie efektywniejsze.

Zupełnie inaczej prezentuje się np. seria One-Twenty, w której zastosowano zawieszenie typu Float Link. Pływający amortyzator zapewni zupełnie nowe spojrzenie na kwestię absorpcji wstrząsów. Wszystko to sprawia, że zarówno wjazdy pod strome wzniesienia, jak i zjazdy z nich staną się o wiele wygodniejsze.

Rowery także dla początkujących

Natomiast jeżeli nie jesteśmy pewni, które rowery górskie Merida sprostają naszym oczekiwaniom lub też dopiero stawiamy pierwsze kroki w świecie MTB – warto przyjrzeć się seriom Matts oraz Juliet. W tym wypadku można liczyć na naprawdę solidne jednoślady, które dostępne są w bardzo przystępnych cenach.

Warto zwrócić uwagę, że Merida – oprócz rowerów górskich – oferuje także ogromny wybór produktów z kategorii trekkingowych, crossów czy też jednośladów miejskich. W każdym z tych wypadków można liczyć na bardzo dobrą jakość wykonania, stosowanie technologii mających wpływ na bezpieczeństwo i komfort, a także na unikalny design. Zdecydowanie warto będzie przyjrzeć się lepiej najnowszej kolekcji tej marki.