Czym cechują się rowery Merida – opinie użytkowników

Merida opinieJeżeli ktoś pyta o markę Merida, opinie użytkowników są bardzo pochlebne.

Rowerzyści doceniają bardzo dobry stosunek ceny do jakości w przypadku pojazdów tego producenta.

Na uwagę zasługuje m.in. precyzja wykonania ramy oraz trwałość powłoki lakierowej.

Merida opinie

Merida to producent z ponad 45-letnim doświadczeniem. Przez ten czas producent ten zyskał sobie bardzo dobrą renomę, dostarczając dwukołowców na niemal każdą kieszeń. W ofercie producenta można znaleźć zarówno zaawansowane rowery MTB, jak i miejskie holenderki. W związku z tym w zależności od wybranego modelu Merida, opinie mogą się nieznacznie różnić.

Merida dla mniej wymagających

Różnorodność oferty Merida doskonale widać np. w obrębie kategorii jednośladów górskich. W przypadku serii Matts nie ma się co spodziewać zawrotnych parametrów. Pojazd ten został wyposażony w najprostszy osprzęt Shimano oraz prostą aluminiową ramę. Jednak w tym wypadku ma się do czynienia z rowerem z niskiej półki cenowej, który doskonale sprawdzi się podczas rekreacyjnej jazdy na łatwych i średnich trasach.

Rowery zaprojektowane dla profesjonalnych kolarzy

Z drugiej strony w obrębie rowerów górskich Merida znaleźć można propozycje przeznaczone dla profesjonalistów. Seria One Twenty przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym. Karbonowa rama, osprzęt Shimano XT (jedna z najwyższych serii) oraz liczne innowacyjne technologie sprawiają, że jest to rower z najwyższej półki.

Wśród zastosowanych rozwiązań warto zwrócić choćby na NANO MATRIX CARBON (czyli nanocząstki zwiększające wytrzymałość ramy) czy też X-TAPER HEADTUBE (rozszerzająca się rura sterowa, zwiększająca precyzję sterowania).

Nie dziwi zatem, że różnica pomiędzy cenami tych modeli jest dziesięciokrotna.

Jak widać w przypadku rowerów Merida, opinie użytkowników będą wahać się w zależności od wybranej serii. Warto pamiętać o tym, że rekreacyjna jazda nie wymaga stosowania ultralekkich ram, czy wielu innowacyjnych rozwiązań wykorzystywanych przede wszystkim w kolarstwie profesjonalnym. Niezależnie od wybranej półki cenowej w przypadku marki Merida można liczyć na precyzję wykonania oraz solidny osprzęt, który sprawia, że rower posłuży przez długie lata.